Cast Kolektif

Sıkça Sorulan Sorular

Fotomodellik,Hosteslik,Sunuculuk, Oyunculuk için yaş ve boy sınırı yoktur , düzgün, orantılı bir vücuda ve fotojenik güzel bir yüze sahip olmak yeterlidir.

Oyuncu kadrolarında, dizi ve sinema filmi oyunculuğu için yas , kilo ve boy siniri yoktur. 0-90 Yaş arası herkes oyuncu olabilir. Oyunculuğa yetenekli olduğunuza inanıyor ve bu yeteneği de eğitimle süslemek istiyorsanız oyuncu olabilirsiniz. Yalnız bu yeteneğe sizin karar vermeniz en doğru olandır, Çevre , arkadaş ve aileden gelen bir istek doğrultusunda değil sizin istemeniz önemlidir.

Manken olmak için ise; uzun boy ,orantılı ve düzgün bir vücudunuz olmalıdır. Biz bayanlarda en az 170 cm. erkeklerde ise en az 185 cm. boy ölçüsü aramaktayız.Yaşınızın da 14 ile 29 yaş arası olması tercih edilir.

Reklam oyunculuğu için yas , kilo ve boy siniri yoktur.Önemli olan fotojenik bir yüze sahip olmaktır.Orijinal bir görünüme sahip kişiler de kimi zaman reklam filmlerin de tercih edilir.

Başvuru Şartları bölümünü okuyarak son halimizi gösteren herhangi bir resminizle birlikte BAŞVURU FORMU bölümüne girerek başvuru formunu ciddiyetle doldurup lütfen bize yollayınız.

Fotoğrafınız vesikalık veya boy fotoğrafı olabilir.Ancak öncelikle sizin hakkınızda net bir karar vermemize uygun olmalıdır. Bir başka deyişle karanlık , bulanık , uzaktan çekilmiş , basınızda şapka , gözlük gibi aksesuarlar bulunmamalıdır. Ayrıca fotografınız internette kullanılan JPEG uzantılı olmalıdır.

Öncelikle 18 yaşından küçükler başvuru form’unu doldururken aile’lerine haber vermeliler.18 yaşından küçük kişilerin set kart ücretini velisinin adına ait banka hesabından göndermesi gerekir.

Başvuru formunu gönderdikten en geç 30 iş günü, en erken 1 saat sonrası bile aranabilirsiniz. 30.günü geçmesine rağmen hala ajans iletişme geçmediyse, başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanmıştır. Başvurusu Onaylanan Kişiler Ajans Müşteri Temsilcileri tarafından aranarak ajansla alakalı ve kaydınızla ilgili bilgi verilir.Kayıt işleminizin tamamlanması için set kart ücreti olan 10 Tl yi adınıza ait banka hesabından havale/eft yaptıktan sonra dosyanızın oluşturulması tamamlanır. Dosyanız cast direktörüne aktarılır ve cast direktörümüz bize bağlı ajanslar ve yapım şirketlerle dosyanızı paylaşır. Bundan sonraki süreç size düşen sadece beklemek. Size uygun projelerde cast direktörümüz sizi arayıp projeye yönlendirmesini sağlayacaktır.

Kayıt esnasında bize gönderdiğiniz resimlerinizi kataloglarimiza yerlestirilip profesyonel müsterilerimize (reklam ajanslari, film prodüktörleri , film ve klip yönetmenleri , tekstil firmalari v.b.) yollanıyor ve seçimler bu kataloglardan yapılıyor.

Cast Kolektif’de başvuru ücreti yok. Eğer başvurunuz onaylanır, herhangi bir branş için uygun bulunursanız, tek ödemeniz gereken ücret 10 TL, Cast Kolektif set kartı basım ücreti.

Evet, yanlış duymadınız, bir cast ajans veritabanında var olmak için tek yapmanız gereken masraf sadece 10 TL! Bunun dışında hiç bir ücret ödemiyorsunuz.

Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde, bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi bütçe ile çalışmasını sağlamak, firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde savunmak, işi faturalandırmak ve ödeme takibini yapmak, olası risklerde yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirgemektir.

Bizden iş almış oyuncularımız bilirler ki bizim minimum ücretlerimiz bile yeterince tatminkardır. Ayrıca kayıt olan kişileri 2-3 defa ücret ödemeden işlere göndermek gibi bir uygulamamız yoktur. İlk işinden itibaren bütçe kendisine sunularak işi kabul edip etmeyeceği sorulmakta, belirtilen ajans komisyonu alındıktan sonra kişilere ödemesi zamanında yapılmaktadır.

18 Yaşının altındaki kişilerin başvurusunu vekaleten velisi yapmak zorundadır. 18 Yaşının altında veya çocuk (bebek) cast başvurularını başvuru formunda çocuğunuz adına doldurmanız, çocuğunuzun bilgilerini girmeniz, başvuru amacınıza ise Velinin adı soyadı yazılarak başvuru amacınızı kısa ve öze bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.